Databáze nemovitostí

Zobrazit filtr
Vyhledávání
Pokročilé vyhledávání
1 30 59 82 83 84 85 86 87 88 117
Počet objektů v databázi: 3489

Klášter dominikánů s kostelem sv. Anny

Budova rezidence spolu s kaplí stojí na půdorysu písmene „E“, v němž kaple tvoří střed, obklopený třemi obytnými křídly. Tohle řešení je v naší architektuře neobvyklé, stejně jako sama centrální dispozice kaple. Kaple má kruhový půdorys, kolem ní stojí trojkřídlá patrová budova s valbovou střechou.…

Cena: dohodou
detail

Etrichova Vila v Trutnově

Reprezentativní vila textilního továrníka Ignáce Etricha, který byl jedním z průkopníků letectví v Rakousko-Uherské monarchii.  Továrníkův syn Ignác byl znám svojí komunikaci s duchy. Přibližně v letech 1880 byli ve vile pořádány nejspíš jedny z prvních spiristických seancí u nás, na které zval…

detail

Hotel Německý dům

Deutsches Haus, Wacker, Mercur, všechna tato jména vystřídal od osmdesátých let hotel stojící v blízkosti nám. Legií v dnešní ulici Nádražní. Hotel byl majetkem města, které jej dále pronajímalo. V druhé polovině 20. st. zde sídlila vojenská správa a klub důchodců.

detail

Bývalý Panský špitál

Součástí barokního panského špitálu byla i centrální kaple Nanebevzetí P. Marie. Její výzdobu tvořila freska od V. V. Reinera. Špitál byl demolován v roce 1958 z důvodu zamýšlení těžby hnědého uhlí.

detail

Dvůr Všechlapy

2018 - polovinu dvora vlastní Státní pozemkový úřad, viz výřez katastrální mapy a druhou polovinu dvora vlastní Veterán klub Všechlapy AČR. 

detail
1 30 59 82 83 84 85 86 87 88 117