Hotel Klenov

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Ubytování
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Bystřička 27
75624 Bystřička
49° 25' 15.2'', 18° 1' 16.9''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: MOKADO TRADE s.r.o. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Informace

Kdysi turisticky vyhledávané místo, teď už řadu let chátrá. Dle Valašského deníku se v roce 2015 prodával v dražbě a získali ho staronoví majitelé. Dnešní (9/2017) majitel je ale dle katastru nemovitostí jiný: MOKADO TRADE s.r.o., 1. máje 481/16, Mariánské Hory, 70900 Ostrava. 

Pláže obléhaly tisíce rekreantů a v jedné ze strání se tyčil sněhobílý hotel Klenov, do něhož mířili za dobrou kuchyní i kulturou. Obraz letní přehrady Bystřička, trvající od 60. do 80. let minulého století, už se vrátit nepodaří. Hotel Klenov na břehu přehrady Bystřička chátrá prakticky od poloviny 90. let minulého století. V té době sice ještě fungoval, už ale bez investic, a tak spíš dožíval bez vyhlídek do budoucna.

„Dnes je dávno zavřený, prorůstají jím náletové dřeviny a uvnitř doslova hnije. Doba, kdy se dal opravit, je myslím pryč,“ popsal místostarosta Bystřičky Karel Hurta.

Klenov je v soukromých rukách, majitelé ale nekomunikují a budova chátrá. Ve své době šlo o velmi dobrý hotel s výbornoupolohou - u vodní hladiny a se zalesněným kopcem za zády. V něm je ukrytá stejnojmenná přírodní rezervace protkaná značenými trasami pro náročnější turisty, protější břeh zase nabízí stezku pro ty, kteří se chůzí zase tolik vysilovat nechtějí.
Ať se vydají na jeden či druhý konec, narazí na restauraci. V období od 60. do 80. let minulého století tady během léta korzovaly tisíce rekreantů, podnikovou chatu tady měla celá řada firem, namátkou olomoucká Sigma, generální ředitelství drah a nebo státní plynárny, a rekreanti se tady střídali v pravidelných turnusech celé léto. Kapacita jídelny byla až 5000 obědů denně. 

 

Zdroj: http://zlin.idnes.cz

Časová osa

1992 Prázdný
1960 Vznik

Náhled galerie

Článek

16. července 2017
zlin.idnes.cz

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

Facebook

Majitelé nemovitosti

23. července 2017
MOKADO TRADE s.r.o.
1. máje 481/16, Mariánské Hory, 70900 Ostrava

Panorama

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Dáša aktualizováno: 5. září 2017

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.