Objekty

Zobrazit filtr
Vyhledávání
Pokročilé vyhledávání
1 57 58 59 60 61 62 63 64 127 189 252
Počet objektů v databázi: 7534

Dvůr Wladimírov

Tento čtyřkřídlý dvůr má hlavní patrovou budovu správce, s okrovou fasádou se zvonicí, pod ní je litinový erb habat Mitrovských na knížecím plášti s hraběcí korunkou, pod ním jméno majitele a zakladatele z litinových písmen Wladimírov a 3 křídla sloužící jako hospodářské budovy. Rozloha dvora a pozemků je 13587,00 m2. Tento dvůr dříve dle výpisu obývalo 32 lidí vyznání katolického.[1]

Tvrz Opálka

Gotickou tvrz tvořila minimálně patrová hranolová obytná věž o stranách 12 x 10 m. Věž obíhala ve vzdálenosti pěti metrů hradba tvořící tak na třech stranách úzký parkán, pouze na východní straně se rozšířila a vytvořila zde rozlehlé nádvoří zakončené na okraji skalního výchozu čtverhrannou dovnitř otevřenou baštou. Na jihozápadním rohy hradby byla vestavěna čtverhranná bašta se zaobleným nárožím, která zde chránila vstupní bránu v jižní obvodové hradbě. Při renesanční přestavbě v 16. století vyplnil severní parkán obdélný objekt, další dvoutraktová jednopatrová budova vznikla na opačné jižní…

MD náměstí Republiky 6

Jeden z nejhodnotnějších měšťanských domů s pozdně gotickým arkýřem a portálem. Hodnotný doklad původní zástavby městského jádra, charakteristický pro území MPZ. 1962: dobrý stav (adaptace přízemí na prodejnu) 2005: postupně obnovován na penzion, restauraci. Dvorní objekt je ve stavu havarijním. V objektu se nachází kamenná vana.

MD Josefa Hory 93

Na začátku 20. století vlastnil měšťanský dům žid Josef Fluss, kterému byl dům vyvlastněn (arizován) v roce 1938.

Drážní parní vodárna

Drážní parní vodárna. Úkolem bylo zajišťovat zásobování paních lokomotiv vodou. Část stavby je označena jako "rodinný dům" s čp. 104 a zbytek stavby je bez čísla popisného.

Zámek Meziříčí

Zámek je jednoduchá obdélníková, jednopatrová budova s nádvorním tympanonem (trojúhelníková plocha nad dveřmi portálu).

Dvůr Miskovice

Dle zjištění od místních jde o bývalý statek, nyní vlastněný soukromníky, kteří na jeho dvoře připravují auta z dovozu na prodej v tuzemsku, o stavby se ale nestarají.

Transmotel

Popis hotelu na ubytovacím webu:  Hotel s komplexně poskytovanými službami poblíž hraničních přechodů do SRN, s velkým parkovištěm pro osobní automobily a autobusy. Má velmi výhodnou polohu na mezinárodní trase E 48 Cheb - Karlovy Vary - Praha. Transmotel nabízí svým hostům ubytování v 10 jednolůžkových, 31 dvoulůžkových a 2 třílůžkových pokojích, některé mají bezbariérový přístup. Hotel nabízí služby restaurace, 3 salonků, vhodných pro slavnostní příležitosti, obchodní jednání, semináře, svatby a školení, Cigár klub, nekuřáckou restauraci a kasino.

Hotel U ducha hor

Bývalý penzion „Duch hor“ nacházející se v samém centru Harrachova. Objekt je částečně podsklepen a má dvě nadzemní podlaží. V současné době je penzion uzavřen a je před celkovou rekonstrukcí a modernizací. Také je zpracován a schválen projekt na 2. variantu, a to demolice stávajícího objektu a výstavba nového hotelu s kapacitou 60 lůžek (25 pokojů, 8 apartmánů) s restaurací, barem, balneem a krytým parkovištěm pro 25 míst + 6 nekrytých míst v přízemí. V místě jsou veškeré inženýrské sítě.

Hotel U splavu Mumlavy

Cena: dohodou
údaj k: 10/2017

Sportka Harrachov

Objekt v centru Harrachova pod lyžařskými můstky. Původní název Sportka. V roce 2004 zastupitelstvem města odsouhlasen záměr výstavby objektu Pangea (54 bytových jednotek). Dodnes tento záměr nerealizován. Zbytky objektu využívány prodejci k prodeji zboží všeho druhu.

Zájezdní hostinec v Arnoštově

Zděný objekt z konce 18. stol. je situován na rozlehlém obdélném půdorysu. V domě se nachází řada historických konstrukcí včetně náročně provedeného krovu mansardové střechy.  

Cena: 560 000 Kč
údaj k: 11/2019

Mýto Harrachov

Objekt bývalého mýta. Všechna okna a vstupy zadělané, zadní část obývá bezdomovec, který objekt hlídá.  9/2017 - na katastru Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti na společnost INVEST IN REAL s.r.o.

Nový svět č.p. 4

Dům určen pravděpodobně pro administrativu firmy provozující údržbu silnic.

Zámek Chlum

Nejstarší zmínka o vsi Chlum je z r. 1415, kdy patřila k hradu Zlenice. V roce 1762 koupil ves Chlum Václav Stařimský, svobodný pán z Libštejna. V té době se stal Chlum samostatným deskovým statkem a byl zde postaven zámek. Roku 1788 koupil zámek s dvorem Josef Schwarz, jemuž zámek v r. 1791 vyhořel, ale ihned byl opět opraven. Během 19.a 20. stol. se zde vystřídala řada majitelů. Půdorys barokního jednopatrového zámku byl obdélníkový, základní budova ze dvou stran obklopena volně připojenými hospodářskými staveními. Poslední podobu získal v 19. stol., kdy byl upraven a rozšířen. Po r. 1990…

RD Kořenov 668

Velký dům v srdci obce.

Dvůr Vlčí

Členění fasád střídajícími se pruhy režného a cihelného zdiva uplatnil na počátku 70. let 19. století při nové výstavbě dvora ve Vlčí na svém panství Lužany nejspíše sám architekt Josef Hlávka. Takto členěné fasády budovy chlévů zakončuje vlysový pás s otvory pícníku a cihelná konzolová římsa. Na nádvorní straně se výrazněji uplatňují nakládací vikýře s atikami. Masivní tektonika fasád zde tedy nebyla nutná. Dvoulodní interiér je totiž zastropen plochými křížovými klenbami, které vynášejí vysoké pilíře čtvercového průřezu s římsovými hlavicemi. Proporčně vyvážené, v podstatě historizující…

Továrna Technoplyn

Bývalá sodovkárna Technoplyn. Akciová společnost Český průmysl pro výrobu a zužitkování kyseliny uhličité byla ustavena z iniciativy výrobců sodových vod v roce 1898 a již v květnu 1899 byla zahájena výroba oxidu uhličitého. V blízkosti výrobny se těžil vápenec, jehož pálením se z plynů beztlakovou absorpční metodou získával surový oxid uhličitý. Kapacita brzy nestačila krýt spotřebu, a proto se od roku 1923 oxid uhličitý získával spalováním koksu v generátorech, čištěním, chlazením a absorpcí v roztoku potaše. Chemická část výrobny byla přechodně zaměřena také na výrobu olověné běloby. Roku…

1 57 58 59 60 61 62 63 64 127 189 252