Hotel Přehrada

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Ubytování
Stav: Zaniklý
Adresa mapa
Brno 808
63500 Brno – Kníničky
Brno-město
49° 14' 14.1'', 16° 31' 3.9''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: MEDIX INTERNATIONAL a.s. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

3/2016 Zaniklý

Když se restituce povedlo vyřešit, prodal stát areál společnosti MEDIX INTERNATIONAL a.s., která areál srovnala se zemí. Ve zpustlém areálu se kromě hlavní budovy nacházela i pětice chatek a antukové hřiště. Samostatně stál níže položený netypický objekt se střešní terasou a celoskleněnou čelní stěnou, s hotelem jej spojovalo schodiště.
1999 Prázdný

Koncem 90. let majitel zkrachoval a zanechal celý areál napospas osudu. Bývalý majitel je nyní nedohledatelný a neví se ani, jestli žije. V posledních letech nemovitost propadla státu. Ten ji však nemohl ani prodat, ani pronajmout, protože na pozemcích vázly nevyřešené restituce.
1989 Používaný

Do roku 1989 zde bylo tzv. Středisko mládeže. Pořádaly se zde rekreace a sportovní pobyty, převážně pro stranické špičky a jejich děti. Po sametové revoluci odkoupil stavbu soukromý majitel. Provozoval zde soukromý hotel s restaurací.
1972 Vznik

Stavba vznikala v letech 1972 až 1977 v takzvané akci Z. Byla to oblíbená metoda tehdejšího režimu, jak ušetřit na stavebních investicích. Na stavbě totiž pracovali také dobrovolníci bez nároku na odměnu, zde nejspíše učňovská a studentská mládež - členové Socialistického svazu mládeže.

Náhled galerie

Články

4. března 2016
Komunistický hotel Přehrada jde k zemi
1. března 2016
V Brně začala demolice hotelu Přehrada. Na jeho místě vyroste nový resort

Knihy

Externí galerie (foto / video)

17. květen 2012
facebook.com

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

23. července 2017
MEDIX INTERNATIONAL a.s.

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 8. prosince 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.