LDT Kouty

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Rekreační areál
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Brandýs nad Orlicí 329
56112 Brandýs nad Orlicí,
Ústí nad Orlicí
49° 59' 46.9'', 16° 15' 53.6''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

7/2018 Na vlastníka objektů, pana Kopčíka Miroslava, je na katastru nemovitostí Nařízení exekuce. Veškeré pozemky areálu vlastní Airsoftový klub BnO, Okružní 81, 56201 Ústí nad Orlicí.
2017 Z původních desítek budov jich stojí k dnešnímu dni šest, jsou ve vlastnictví fyzických osob a jsou ve velmi špatném stavebně technickém stavu a nejsou užívány. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových pozemky nabízel ve výběrovém řízení, celkem proběhlo šest kol. V srpnu 2017 jsou činěny kroky k převodu pozemků na nového vlastníka. Celý tábor je využíván vyznavači Airsoftu. Na jejich internetových stránkách bývá areál uváděn pod názvy Military area Kouty. Objekty vlastní Kopčik Miroslav, Kamenná stezka 335/8, Hlouška, 28401 Kutná Hora
1989 Prázdný

Na začátku devadesátých let zde ještě mělo letní soustředění divadlo Husa na provázku. V rámci malé privatizace byly později prodány veškeré stavby, státu zůstaly pouze pozemky, kterých je v současnosti 58 o celkové výměře 32.866 m2. Od té doby areál chátral. Hlavním problémem je fakt, že budovy a pozemky patří různým vlastníkům. Původní hlavní budova s jídelnou vyhořela, chatky byly postupně zlikvidovány.
1959 Stát získal část areálu v roce 1959, poslední nemovitosti nabyl v roce 1974. Areál byl poté mnoho let užíván jako letní tábor ZV ROH národního podniku Průmstav Pardubice. V té době přibyla táboru druhá budova se společenským sálem a bazén. Počet ubytovacích chatek byl zvětšován a původní ze třicátých let byly postupně nahrazovány novými. Poslední původní chatky se v areálu nacházely ještě v osmdesátých letech dvacátého století.
1938 Za druhé světové války tábor využíval Hitlerjugend.
1930 Vznik

Tábor v Koutech určený pro středoškolské studenty byl založen v roce 1930 otcem prezidenta Václava Havla Václavem Maria Havlem, který byl prvním předsedou Svazu československého studentstva a též předsedou Obrodného hnutí československé mládeže. Kouty byly již jeho druhou aktivitou v tomto kraji, protože od roku 1924 stojí východně od Brandýsa do dnešních dnů tábor pro vysokoškoláky Řadov. Při výstavbě koutské hlavní budovy s jídelnou a třicítkou ubytovacích chatek se stavitelé vyvarovali nedostatků, které se u starších staveb řadovských.

Náhled galerie

Články

14. července 2016
Pozemky bývalého tábora Václava M. Havla i pionýrů nikdo nechce
22. květen 2016
Odstrašující ruiny tábora Havlových studentů jsou opět na prodej

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty postdrive Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 4. července 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.