Škola Cvikov - Lindava

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Školství
Stav: V rekonstrukci
památkový katalog
Adresa mapa
Cvikov 210
47158 Cvikov – Lindava
Česká Lípa
50° 44' 24.6'', 14° 38' 54.0''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Klub osobního růstu, z.s (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Zděný omítaný dům na obdélném půdoryse, patrový s mansardovou střechou, krytou plechovými šablonami. Fasáda hladce omítaná, členěná štukovými rámci, v nárožích se štukovou, v přízemí plastickou, bosáží. V hlavním, k silnici směrem SV orientovaným průčelím, je v přízemí vsazeno 10 oken v profilovaných štukových špaletách, v nadpraží zdobených pěti štukovými klenáky. Okna jsou posazena na pískovcových profilovaných parapetech, jsou původní, obdélná, dvoudílná, dvoukřídlá, dělená do 6 tabulek, překrytá novodobou stylovou mříží. Ve střední ose jsou v kamenném pískovcovém ostění vsazeny hlavní vstupní novodobé dveře. Ostění je po stranách řešeno polopilíři s barokizovanými hlavicemi, zdobenými volutami a festony, nadpraží s pletencovým ornamentem s římsovými hlavicemi na bocích, tvarované do segmentovitého stlačeného oblouku se středovým ozdobným klenákem s nápisem 210 JS 1804. První patro je členěno do 10 okenních os, do původních špalet jsou vsazena novodobá dvoudílná okna, lemovaná štukovými rámci. V mansardové střeše je vsazeno 6 vikýřů s obdélnými okny. Boční štítová průčelí jsou členěna v přízemí shodnými okny jako v hlavním průčelí do tří os, v patře pak do 5 os a ve štítu pak 4 sdruženými okny. Dvorní část průčelí je uprostřed prolomena pravoúhlou přístavbou mohutného štítového průčelí. Po stranách jsou obě boční průčelí shodně členěna v přízemí ve třech osách oknem a dveřmi, v patře pak třemi okny a ve střeše pak dvěma vikýři na každé straně. Dvorní mohutné štítové průčelí je hladce omítané s lizénovými rámci, je v přízemí a v patře členěno zleva do dvou okenních os, v přízemí pak do jednoduchých dveří a malých provozních okének, která se opakují i v patře. Ve štítě jsou ve třech osách vsazena obdélná okna. V levé části přízemí je k objektu přistavěna dřevěná přízemní přístavba z počátku 20. století, částečně prosklená, která sloužila jako jídelna . Zdroj: pamatkovykatalog.cz

Z webu majitele Klub osobního růstu ke dni 26.11.2017: 

V rámci Klubu osobního růstu jsme se rozhodli vybudovat retreat centrum v podhůří Lužických hor nedaleko Liberce. Zamilovali jsme se totiž do staré školní budovy ve vesnici Lindava, která nám připadá naprosto ideální pro semináře a retreaty, ať již krátkodobé, tak i ty delší, pobytové. Rádi bychom do této pomalu vylidňující se vísky vrátili život a sdíleli dary zdejšího místa s účastníky seminářů a jejich lektory.

Retreat centrum Lindava by mělo sloužit všem členům Klubu osobního rozvoje, stejně jako nečlenům. Lektoři zde budou moci snadno organizovat své semináře pro menší i velké skupiny lidí a v čisté a téměř nedotčené přírodě Českolipska budou předávat své zkušenosti obklopeni stromy, průzračnou říčkou a nerušeným klidem.

Budovu staré školy, ve které bude retreat centrum vybudováno, čeká rozsáhlejší rekonstrukce, abychom vše přizpůsobili seminářům osobního rozvoje. Chceme, aby celá budova podporovala duchovní rozvoj, působila na člověka pozitivně a aby se zde lidé cítili jako doma. Rádi bychom v budově vytvořili pokoje pro ubytování účastníků a lektorů, kuchyni s kvalitním vybavením a možností přípravy jídla pro větší skupiny lidí, stejně jako větší i menší meditační a taneční sály a společenské místnosti. V plánu je také vytvoření sauny a jezírka/bazénu s možností koupání.

Celý projekt, stejně jako Klub osobního rozvoje, je neziskový, proto uvítáme jakoukoli podporu z řad podobně naladěných lidí, a to v podobě financí, myšlenek a nápadů, kontaktů, fyzické pomoci přímo v budově a další.

Časová osa

11/2017 V rekonstrukci
1804 Vznik

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

Příspěvky na Facebook stránce "Prázdné domy"

Majitelé nemovitosti

11. července 2016
Klub osobního růstu, z.s
Na chmelnici 1968/12, Žižkov, 13000 Praha 3
10. července 2016
FINE REALITY, a.s.
Hněvotínská 241/52, Nová Ulice, 77900 Olomouc

Panorama

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy, marta.jiroudkova aktualizováno: 3. listopadu 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.