Vila Na květnici 800

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Vila
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Na květnici 800
14000 Praha – Nusle
Hlavní město Praha
50° 3' 39.8'', 14° 26' 24.4''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

7/2016 Prázdný

Vila je dlouhodobě prázdná. Okna v dolním patře jsou zatlučená prkny, do střechy asi zatéká, ale jinak zatím v celkem dobrém stavu. K objektu přiléhá poměrně velká zahrada, obehnaná plotem s ostnatým drátem. [1] Vilu vlastní společnost METRENIA, a.s., kde je jednatelem pan Pavel Jiroušek, například místopředseda dozorčí rady Spolchemie.
1989 Prázdný

Vilu za minulého režimu vlastnily dvě sestry, a protože neměly rodinu, odkázaly vilu státu. Bydlelo tam v nájmu několik rodin, ale poté byla vila privatizovaná a nájemci vystěhováni. Od té doby se nic neděje a vila se rozpadá. Vlastníci se neustále mění.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

8. července 2016
Anna Kralovcova
[1]

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty Rendy Spoluautoři: Makar aktualizováno: 27. ledna 2019

Diskuze

25. října 2020 19:25
Moji rodiče ve vile vyrostli. Strávil jsem tam roky jako malý kluk , vila je na opravdu krásném místě. Bohužel je pravda , že přišla privatizace a museli jsme vilu opustit. Nebyla to úplně čistá hra , a dozvuky majitele odkazují na divoká 90 léta po revoluci....Můj se by byl se tam vrátit. Znám každý cm ve vile a moje vzpomínky nezmizí. Mrzí mě stav . Olin
Odpovědět
14. květen 2018 20:27
Kolem vily jezdim 2x tydne do Sokola. Tato budova me fascinuje , je na uzasnem miste. Myslim, ze soucasny majitel ( Metrenia a.s. ) do objektu pouze ulozil penize a vyckava. Nema zjevne potrebu s tim nic delat. V teto uzasne a klidne lokalite ma sve jiste ... Hned bych mela zajem
Odpovědět
28. února 2018 08:54
Vím, že po Praze i celé republice jsou tisíce chátrajících nemovitostí, ale u téhle vily mě zrovna bolí srdce, neb kolem ní často chodívám a dům chátrá už roky a roky. Nádherná poloha na kopci s úžasným výhledem na Nuselské údolí a skvělým dopravním spojením do centra. Není možné vyzvat majitele k vyjádření, co s vilou zamýšlí, zda-li tedy vůbec něco zamýšlí? Resp. mohu nějak pomoci já?
Odpovědět
Zobrazit všech 3 komentářů Skrýt komentáře Přidat komentář