Zámek Březno

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Zámek
Stav: V rekonstrukci
Adresa mapa
Březno 51
29406 Březno
Mladá Boleslav
50° 24' 26.0'', 15° 0' 18.5''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: manželé v SJM Jonáš Martin Ing. a Jonášová Jitka Ing. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

12/2017 V rekonstrukci

Zámek s přilehlým parkem je v majetku soukromých majitelů. Probíhá obnova této nemovité kulturní památky /od r. 2003/ s využitím finančního příspěvku ministerstva kultury ČR v rámci programu záchrany architektonického dědictví a je rovněž podpořena Středočeským krajským úřadem z fondu obnovy památek.
1994 Koncem roku 1994 došla úředníkům Poštovní banky trpělivost a odjeli do Března na inspekci, jak je Šebestův projekt daleko. Když úředníci uviděli na vlastní oči zámek Březno, pokoušely se o ně mdloby. Ve střeše zámku byly dvě velké díry, asi třikrát tři metry. Do budovy zatékalo. Okna byla vytlučená. Omítku to nemělo. Do objektu se dalo vejít volně přístupným sklepem. Zámek nebyl vůbec oplocen, Šebestu na místě nikdo nikdy neviděl. Nejnutnější investice do objektu by přišly na 100 milionů korun. Šebesta přitom uváděl, že na opravu zámku bude potřeba jen něco okolo 7 mil.
9/1993 Od září 1993 pak marně posílala upomínky na zaplacení splátek.
7/1993 Banka chtěla ale doložit více dokumentů, ty Šebesta zajistil a banka 8.července 1993 30milionů zapůjčila.
1/1993 Prázdný

V roce 1993 se zámek stal aktérem jedné z kauz Františka Mrázka a jeho společníka Petra Šebesty. Ten si zažádal v Poštovní bance o úvěr na 30 milionů korun. Předložil u ní podnikatelský záměr zrekonstruovat zámek Březno na rekreační středisko pro byznysmeny z celého světa. Jako důkaz přinesl dva doklady: potvrzení cestovní kanceláře Latour a vytížení případného hotelu Březno zahraniční klientelou a znalecký posudek, který stanovil hodnotu zámku na 47 milionů (pod tímto posudkem byl podepsán Mrázkův kouzelník s čísly, odhadce Ing. Bořkovec).
1945 Po II. světové válce byl zestátněn a dán do správy Pražského kraje a později Středočeského KNV. Byla zde umístěna základní škola a úřadovny MNV. Na zámku ale nebyly prováděny potřebné opravy a tak byl nakonec vyklizen a znatelně chátral.
1934 V roce 1934 zámek koupil známý pražský stavební podnikatel Ing V. Stieber.
1770 Vznik

Barokní zámek v Březně byl postaven v roce 1770 rodem Kouniců. Zámeckou budovu obklopoval anglický park, založený na místě původních hospodářských objektů renesančního zámku a pivovaru. Kounicové drželi Březno do 2.poloviny 19.století. Po smrti hraběte Albrechta z Kounic zdědila panství dle rodinné úmluvy jeho dcera, baronka Marie provdaná za knížete Hohonlohe-Waldenburg.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

Příspěvky na Facebook stránce "Prázdné domy"

Majitelé nemovitosti

2. prosince 2017
manželé v SJM Jonáš Martin Ing. a Jonášová Jitka Ing.
Poznámky
9/10
2. prosince 2017
Báček František
Poznámky
1/10

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy, pe.zeman aktualizováno: 3. září 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.