Tvrz Hamr

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Tvrz
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Hamr 44
391 81 Val
Tábor
49° 9' 26.6'', 14° 45' 55.6''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Čížek Luboš Mgr. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

3/2019 Prázdný

Na katastru nemovitostí je Zahájení exekuce - Mgr. Čížek Luboš. Objekt je také dotčen změnou právního vztahu a převádí se na novou majitelku - Mgr. Čížková Ilona. V prosinci KÚ vyzval k zaplacení poplatku, to samé ještě v únoru.
2017 Prázdný

Mohutná třípatrová budova se dvěma souběžnými sedlovými střechami si dodnes uchovala strohý vzhled tvrze. Je v relativně dobrém stavu, zůstává však prázdná a nevyužitá. Naproti ní stojí patrová barokní stodola, bývalý správcovský dům. Ten byl v nedávné době upraven na stylovou restauraci. V říjnu je na katastru nemovitostí na majitele Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti a zahájení exekuce.
1918 Schwarzenberkové zde po 1. světové válce zřídili domov důchodců.
1696 V roce 1696 ji dal Leopold Jakub Gepard přestavět na zámek a doplnit o budovu pro správce statku. Později vlastnili hamerský zámek Schwarzenberkové.
1525 Vznik

Tvrz u vesnice Hamr se nachází v zátočině Nežárky poblíž středověkého hamru a dvora. Původně gotickou tvrz z roku 1525 postavil Bohuslav Valovský z Úsuší.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

28. srpna 2016
Richard Změlík

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

23. července 2017
Čížek Luboš Mgr.

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 21. září 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.