Nárožní dvoukřídlý dům s třípatrovým hlavním průčelím, které je nad zvýšeným přízemím sedmiosé s plochými risality v krajních rozšířených osách, obsahujících sdružená okna. Nad hladkým soklem je přímí bosované, jeho střed zaujímá pravoúhlý portál mezi kanelovanými pilastry. Završen je rozlomeným segmentovým frontonem s ležícími antikizujícími ženskými postavami. Plocha všech pater je kvadraticky spárována, okna v ní prolomená mají ve střední pětici trojúhelné frontony. Na risalitových osách prvního patra jsou balkony s balustrovým zábradlím. Ve druhém patře mají okna podokenní římsy, podpírané kanelovanými konsolami, a segmentové frontony. Okna celého třetího patra s uchy kryjí již jen přímé římsy. Boční průčelí je v širších rozestupech pětiosé, s risalitem na rozšířené ose u levého nároží. V detailní úpravě dodržujte toto průčelí důsledně o 11 let starší úpravu hlavního průčelí.
Vestibul s osovým schodištěm do zvýšeného přízemí kryjí dvě pole zrcadlové klenby, zdobené klasicistní ornamentální malbou stejně jako široké pásy, spočívající na hladkých zdvojených pilastrech, mezi nimiž nesou boční stěny drobné kruhové terče s reliéfem andílka. Dvoukřídlé dveře před předsíní ke schodišti mají v horní části leptané a barevné prosklení, dole diamantové výplně. [2]
2017
Prázdný
Dům je dlouhodobě prázdný.
1980
Používaný
Mezi 60. a 80. lety 20. století byly provedeny už jen drobné úpravy bytů, plynofikace a byly instalovány wafky.
[1]
1940
Používaný
V první polovině 20. století došlo také k opravě fasády do ulice Vítězná a k úpravám luxusních bytů pod taktovkou architekta Jana Bíny a Aleše Hübchmanna.
[1]
1888
Vznik
Rohový dům byl původně orientován pouze do Vítězné ulice. V roce 1888 vznikla Všehrdova ulice a byly vymyšleny plány na přístavbu nového křídla, které by vedlo právě do této ulice. O výstavbu se postaral Jindřich Jechental a František Hněvkovský. Koncem 19. století se jednalo o významnou projekční a stavební firmu, jež postavila mnoho domů například na Janáčkově nábřeží, ale i v jiných pražských lokalitách. Postupně docházelo k úpravám suterénu a přístavbě balkónů do dvora, o které se postaral zednický mistr Josef Vašek.
[1]