Usedlost Modlešovice

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Venkovský dům
Stav: K záchraně
Cena: 790 000 Kč
památkový katalog
Adresa mapa
Modlešovice 15
38601 Strakonice – Modlešovice
Strakonice
49° 14' 58.4'', 13° 58' 22.2''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

5/2018 K záchraně

Na prodej za 790 000 Kč.
7/2017 K záchraně

Nabízeno k prodeji za cenu 790 000 Kč. Usedlost je ve špatném stavebně-technickém stavu. Celý areál je v podstatě na pokraji havarijního stavu, přestože na obytném stavení byla v nedávné době opravena střecha. Některá okna byla zazděna a na bočním traktu byl vyzděn nový štít.
2016 Prázdný

Přestože v roce 2016 byly jednotlivé budovy ve dvoře staticky zajištěny, jejich špatný stavebně-technický stav přetrvává, zejména se to týká střešní krytiny. Interiérové konstrukce byly z větší části stabilizovány. Prostor dvora byl majitelem vyčištěn od náletových dřevin, které staticky narušovaly konstrukce budov. Havarijní zůstává stav historických fasád, na kterých se rozpadají štukové prvky a detaily.
1837 Usedlost je na stabilním katastru z roku 1837 zachycena v současném půdorysném rozvržení. Přestavby usedlosti v 19. a 20. století. Ve druhé polovině bylo radikálně upraveno obytné stavení, byly odstraněny některé původní stropy a nahrazeny novým hurdiskovým stropem.
1750 Vznik

Vznik usedlosti datovan do druhé poloviny 18. století. Usedlost stojí na užším podélném pozemku s velkoryse vystavěnou obytnou třípodlažní budovou, s ozdobným patrovým štítem a dalším obytným traktem nad bočním vjezdem do areálu. Na obytné stavení navazují klenuté chlévy, které byly zakončeny kolnou, která byla později zbourána. Na JV straně je dvůr ukončen stodolou. Podélné strany dvora jsou ohraničeny kamennou ohradní zdí.

Náhled galerie

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy, Dáša aktualizováno: 22. prosince 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.