TIP Klub

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Kultura
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Masarykovo náměstí 3505
66902 Znojmo
Znojmo
48° 51' 11.8'', 16° 2' 59.9''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (katastr)
Majitel komunikuje
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Architektonický / technický popis

Budova je v současnosti prázdná a po vyřešení možných církevních restitucí se připravuje její nabídka státním institucím k využití.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal budovu v roce 2009 od Ministerstva financí, jde o majetek po zaniklém Fondu dětí a mládeže. Nemovitosti byly dotčeny církevními restitucemi, proto s nimi nebylo možné nakládat. V roce 2013 podala Náboženská matice výzvu k vydání, ÚZSVM ji zamítl, poté běžela lhůta k podání žaloby. Úřad prováděl zajištění objektu proti vniknutí cizích osob a provedl nutnou opravu střechy. Aktuálně se připravuje nabídka využití budovy ostatním státním institucím.

Objekt totalitní architektury na znojemském historickém náměstí, za jehož stavbou údajně stál bývalý šéf svazáků, rodák z Blížkovic Jaroslav Jenerál, vznikl na přelomu devadesátých let minulého století. Podle původních plánů měl sloužit státem kontrolované zábavě mladých lidí. Ještě po sametové revoluci několik let fungoval. Znojmáci si pamatují na koncerty třeba Báry Basikové nebo kapely Turbo či na plesy a diskotéky, které do klubu lákaly mladé. Jako jedna z posledních opustila malou část budovy před řadou let firma zabývající se zábavní pyrotechnikou­. 

Časová osa

7/2017 Prázdný

Článek

Knihy

Externí galerie (foto / video)

8. července 2018
frkotou
27. března 2016
photos.google.com

Odkazy

Facebook

Majitelé nemovitosti

3. srpna 2017
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Rašínovo nábřeží 390/42, Nové Město, 12800 Praha 2

Panorama

Mapa

Autor karty ÚZSVM Spoluautoři: frkotou aktualizováno: 16. července 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.