Měšťanský dům U tří kaprů / U Zlatého kapra

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Zachráněný dům

Městský dům
Stav: Používaný
památkový katalog
Adresa mapa
Thunovská 181
11800 Praha – Malá Strana
Hlavní město Praha
50° 5' 21.0'', 14° 24' 8.8''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Čtyřkřídlý dům je situován na velké lichoběžné parcele předstupující uliční čáru. Křídla uzavírají vnitřní dvůr, další dvorek je na sev. straně při hranici s čp. 183/III. Do Thunovské ul. se obracejí tři průčelí. Záp. fasáda je tříosá - přízemí prolamují tři segmentově ukončené otvory, patra sdružená okna. Již. jedenáctiosá fasáda postrádá výraznější členění. Přes uličku jsou ve výši 2.NP umístěny tři prampouchy. Podél celého průčelí probíhá vystupující sokl, jihozápadní nároží zesíluje šikmá přizdívka. Záp. fasáda sestává z dvouosého úseku zakončeného renesančním volutovým štítem a pětiosé části odpovídající fasádě vých. dvorního křídla. Hl. kamenný segmentový portál průjezdu uzavírají dvoukřídlá vrata se střední brankou. Již. dvorní fasádu kryje pavlač s klasicistním zábradlím. Sev. dvorní fasáda je hladká s představeným schodištěm k pavlači vých. křídla. Při záp. křídle je schodiště ústící v 2.NP do otevřené síně.

Časová osa

3/2018 Používaný

Dům se jmenuje Rezidence Blue Oak, kompletní renovace byla dokončena v březnu 2018. Hotel byl vybudován tak, aby vyhovoval všem potřebám moderního cestovatele. Všechna patra jsou přístupná výtahem, apartmány nabízejí unikátní interiér, kombinující luxusní design s přírodními, dřevěnými prvky a moderním vybavením, klimatizace, širokoúhlá satelitní televize s předplatným Netflix, bezdrátové reproduktory). V každém apartmánu je plně vybavená kuchyně.
8/2017 Stavební úpravy

Dlouhodobě chátrající dům prochází kompletní rekonstrukcí. Kromě stavebních prací zajišťuje firma Podzimek i dodávku a montáž masivních dveří a dřevěných replik původních oken vyrobených v Dřevovýrobě Podzimek. Třešničkou na dortu je dodávka kuchyní opět z Dřevovýroby Podzimek. [1]
2016 Prázdný

Dům je dlouhodobě prázdný.
1992 Byla zde odhalena busta W. Churchilla od sochaře F. Bělského. Falešná restituce. V tomto domě vzniklo bytové družstvo původních nájemníků, což se mohlo jen když se zjistilo, že dům nemá majitele kromě státu. Družstvo se dodatečně rušilo.
1935 Stavební úpravy

Byl vyměněn krov a železnou konstrukcí byl zpevněn vých. štít.
1800 Stavební úpravy

Poč. 19. stol. bylo postaveno nové klas. schodiště, upraveny pavlače a dispozice interiéru.
1480 Vznik

Dům "U tří kaprů" (Putzovský) vznikl přestavbou středověkého objektu na renesanční. Z 80. let 15. stol., pochází nárožní gotický sklep, obvodové zdivo přízemí záp. budovy a severozáp. nepravidelné křídlo při zadním dvorku. Tři etapy renesančních přestaveb (po r. 1541 a 1564 a ve 40. letech 17. stol.) vtiskly objektu dnešní vzhled.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

13. dubna 2018
Autor externí galerie: Rendy

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Katalog společností

2017
Podzimek & synové
profil
IČO: 46978194
WEB: https://www.podzimek.cz/
2017
Ateliér AV 19, s.r.o.
profil
IČO: 27909727
E-mail: atelier@av19.cz
Telefon: 257312064
WEB: https://www.av19.cz/

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 21. prosince 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.