Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.
2018
Zaniklý
Dcera Věry Gazdové svou polovinu pozemku s vilou prodala. Nový majitel nechal zbytky vily v roce 2018 zbourat, bude stavět nový dům. Druhou polovinu pozemku s “Pisárnou” vlastní rodina Budařova, potomci pana Josefa Hradce Staršího, kteří mají kompletní plány k původní vile. Třeba jednou znovu bude perlou okolí...
2017
Prázdný
Z dříve honosné vily zůstává už pouze ruina, z ulice už není téměř vidět.
2003
Prázdný
V roce 2003 vila vyhořela. Věra Gazdová svou část přepsala na svou dceru. Spoluvlastníci rozdělili pozemek na dvě poloviny.
1989
Prázdný
Před revolucí bydlela ve vile Jindřiška Hradcová s jednou z jejích dcer Ivanou a s jejím přítelem. Obě ženy zemřely v roce 1988. Po jejich smrti vilu spoluvlastnily zbylé dcery Josefa Hradce mladšího, Jindřiška Budařová a Věra Gazdová. Vila zůstala kvůli neshodě ve spoluvlastnictví opuštěna, stala se útočištěm bezdomovců, narkomanů i rejdištěm pro dobrodružné hrátky dětí.
1968
Používaný
Josef Hradec starší umírá v únoru 1968. V dubnu 1968 umírá i Josef Hradec mladší. Ten zemřel na rakovinu prostaty z důvodu práce v uranových dolech). Rodina má společný hrob na místním hřbitově.
1955
Používaný
Josef Hradec mladší měl tři dcery. Nejmladší dcera Ivana se narodila ve vile v roce 1947, poté od 70. let žila v malém domku v tzv. Pisárně, zemřela 1988. Dcera Věra Hradcová se narodila přibližně v roce 1932. Provdala se za Ing. Juraje Gazda. Měli spolu dvě děti. Žili v centru Prahy. Nejstarší dcera Jindřiška se narodila roku 1931, zemřela v lednu 2020. Jindřiška se ve Vinoři provdala za souseda, primáře Mudr. Norberta Budaře. Po svatbě se jim narodili dva synové, Norbert a Petr. Přišel rok 1955, Norbert Budař dostal umístěnku do Děčína. V děčínské nemocnici pracoval až do roku 1994.
1952
Používaný
Syn, Josef Hradce mladší, narozený v roce 1907, také stavitel, byl šest let zavřený v uranových dolech v Jáchymově a Příbrami. Jeho žena Jindřiška strávila rok ve vězení za protesty proti režimu. Byla vězněná s herečkou Jiřinou Štěpničkovou (odsouzena 1952). Další rodinné příslušníky vyhnali na umístěnky do pohraničí. Rodina se tak rozpadla a nezůstala pohromadě.
1951
Používaný
V roce 1951 bylo rodině vše proti jejich vůli vyvlastněno. Například i osobní automobily, popřípadě nákladní, které firma používala ke své činnosti. Firma měla také zákaz činnosti, o práci přišli všichni zaměstnanci. Pozemky kolem vily byly také vyvlastněny, následně pod cenou rozprodány, takže rodina z nich obdržela spíše jen symbolickou částku. Kolem vily zůstal pouze menší pozemek. Z vily se snažil komunistický režim udělat školku, ale nepodařilo se, z důvodu, že pozemek pod vilou pořídil Josef Hradec Starší ještě jako zaměstnanec stavitelské firmy Límanových.
1913
Vznik
Vila Jarmila byla postavena v roce 1913 a pojmenována po dceři Josefa Hradce staršího, který měl čtyři dcery a syna. Zajímavostí je, že Každá z jeho dcer dostala věnem vystavěný domek. Jméno Jarmila vila hrdě nesla i na svém průčelí. Vilu si navrhl Josef Hradec starší sám, při realizaci vše doplnil ozdobnými prvky. Místnosti v prvním patře přesně kopírovaly půdorys přízemí. Obývalo je nanejvýš devět lidí. Nad kuchyňkou býval malý pokojík určený pro služebnou. Vila měla luxusní vybavení, podle pamětníků i různě barevné pokoje, například tzv. modrý pokoj či zelený pokoj atd.
1910
Vznik
Josef Hradec starší (narozen 1880) v roce 1910 zakoupil ve Vinoři pozemek a postavil si na něm vlastní rodinný domek. Původní domek se později proměnil v „Pisárnu“, tedy kancelář firmy, kde se v dobách největší slávy jeho stavební společnosti rozdělovala práce až pro sto osmdesát zaměstnanců. Stavební společnost Josefa Hradce stavěla převážně rodinné domy ve Vinoři a okolních obcích.