Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.
12/2017
Stavební úpravy
Nejdříve museli sehnat pokrývače na výměnu původní střechy z bobrovek, která byla v havarijním stavu. Poté se s přáteli pustili do vyklízení nepořádku, který zůstal všude od čekárny až po půdu a sklep po bezdomovcích. Do silvestra ještě stihli noví majitelé obnovit elektřinu, postavit plot a zapojit nová kamna v čekárně, která se postupně mění na nevšední klubovnu.
[2]
11/2017
Stavební úpravy
Objekt přechází do soukromého vlastnictví, pracuje se na zabezpečení a postupné rekonstrukci objektu.
10/2017
Prázdný
Nejvíc peněz za nádražní budovu nabídli manželé Strakovi, a proto se stali v říjnu jejími novými majiteli.
[2]
9/2017
Prázdný
Další čtyři roky trvalo, než obci v roce 2017 v září státní organizace objekt za 325 tisíc korun prodala. Malá obec vzápětí vypsala výběrové řízení na jeho prodej, protože sama nemá peníze na obnovu historické stavby.
[2]
2015
Prázdný
Výpravčího v červené čepici na nádraží ve Lčovicích nepotkáte, jízdenku v pokladně nekoupíte, v čekárně se neohřejete. Zmizela budova skladu, skladišťní kolej i druhá dopravní kolej. Z kdysi malebného vesnického nádražíčka se stala obyčejná zastávka.
[1]
2013
Prázdný
Lčovičtí zastupitelé schválili koupi nádraží v roce 2013.
[2]
2010
Prázdný
V roce 2010 Správa železniční dopravní cesty zbourala dřevěný sklad vedle nádražní budovy. Demoliční výměr byl i na tuto budovu. Stačilo pár týdnů a bylo by po ní, protože demoliční výměr byl platný. Pan Tomáš Straka a jeho kamarád, za kterým sem jezdí, začali jednat se starostkou o záchraně budovy, protože pro Správu dopravní železniční cesty je partnerem jenom místní samospráva.
[2]
1980
Používaný
Lčovické nádraží se v roce 1980 proslavilo ve filmové komedii Trhák režiséra Zdeňka Podskalského.
[2]
1893
Vznik
Nádražní budova je z roku 1893.
[2]