Dvůr Trnová

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
- Hospodářský dvůr
Stav: Stavební úpravy
Adresa mapa
Dobříš 11
263 01 Dobříš
Příbram
49° 47' 40.1'', 14° 7' 53.6''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Rod Colloredo-Mannsfeld (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Dvůr Trnová - Karolín na colloredo-mandsfeldském panství Dobříš je postaven na příčně obdélném symetrickém půdorysu rozměrů 90 x 60m. Čelo dvora tvoří dlouhá budova s krátkými bočními křídly, jejíž střed zdůrazňuje dvoupatrová sýpka s průjezdem brány. Pole nad otvorem vjezdu brány s knížecím znakem rámují pilastry s čabrakovými hlavicemi, podložené slepým, z omítkové rustiky vysazeným arkádovým obloukem. Horizontálně členěné fasády chlévů po bocích sýpky rytmizují hluboké segmentové niky okenních otvorů, které odpovídají tloušťce zdiva, zachycujícího tlak valených kleneb v interiérech. 

zdroj: Hospodářské dvory, Jan Žižka, str. 77

Časová osa

2017 Stavební úpravy

V dnešní době zde naleznete jezdeckou stáj Statek Dvůr Trnová, jejíž hlavní snahou je vytvořit příjemné zázemí rodinného typu pro jezdce i koně. Najdete u nás přátelský kolektiv a příjemnou atmosféru i novou partu přátel a kamarádů. Na dvoře probíhají rekonstrukční práce.
1989 Prázdný

Dvůr je zchátralý.
1750 Vznik

Statek byl založen již v roce 1750 jako venkovské sídlo šlechtického rodu Mannsfeldů, tehdy byl známý pod jménem Karolinenhof. Později přešel do majetku rodiny Colloredo-Mannsfeld. [1]

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

1750 - 2020
Rod Colloredo-Mannsfeld
profil

Mapa

Autor karty Rendy aktualizováno: 21. listopadu 2021

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.