BD Duškova 776

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Bytový dům
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Duškova 776
15000 Praha – Smíchov
Hlavní město Praha
50° 4' 18.2'', 14° 23' 43.8''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

V souvislosti s výstavbou Strahovského tunelu (1980 - 1997) a tunelu Mrázovka (1999 - 2004) a hlavně nedalekých vyústění těchto dvou tunelů, se Plzeňská ulice a ulice Duškova stala zdejší hlavní dopravní tepnou. Blok domů, kde se nachází i tento bytový dům, byly urbanisticky odstřiženy od zbytku města a život zde se díky hluku stal méně příjemný. V 90. letech byla cena těchto nemovitostí velmi nízko, toho využila skupina italských investorů, kteří zde domy spekulativně nakoupili a nechali je prázdné s vidinou zhodnocení při prodeji v budoucnosti.

Časová osa

2019 Prázdný

Dům byl prodán za 57 milionů. Vlastníkem je skrz společnost SOMACO ostravská společnost RT Torax za kterou stojí čeští podnikatelé Tomáš Häring a Radek Šnita. Společnost plánuje mimojiné například v Ostravě výstavbu nejvyššího mrakodrapu v ČR. Ostrava Tower má měřit 238 metrů. Stát bude přes dvě miliardy korun, část bude firma hradit z vlastních zdrojů, většinu z bankovních úvěrů. 
1990 Prázdný

Už v 90.letech měl dům zazděná okna. V přízemí bývala hospoda nejnižší kategorie, kde rvačky byly na denním pořádku, to bylo ještě před revolucí.
1974 Používaný

Objekt slouží jako ubytovna ČKD Praha - naftové motory. Odbor výstavby ONV Praha 5 provedl v tomto roce zjištění stavu - fasáda je poškozená, střecha je na několika místech bez krytiny, vnitřní rozvody a kanalizace jsou na mnoha místech popraskané, vodovodní stoupačky jsou věkem zanesené. Jedná se tedy o dlouhodobě neudržovanou budovu, ale ještě není v havarijním stavu.
1972 Používaný

ČKD Praha - naftové motory, vlastník objektu, zjišťuje možnosti přístavby ubytovacích místností do půdních prostorů této závodní ubytovny. Odbor výstavby sděluje, že bytové domy, které mají byty v pátém a vyšším nadzemním podlaží musí být vybaveny výtahem.
1969 Používaný

V přízemí objektu se nachází restaurace s názvem "U chmelového keře".
1900 Vznik

Blok zdejších domů vznikl na přelomů 19. a 20. století. Na plánu polohy a výšek královského hlavního města Prahy z roku 1889 blok domů ještě nestojí. Na orientačním plánu královského hlavního města Prahy a obcí sousedních z let 1909-1914 již tento blok domů stojí.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty Rendy aktualizováno: 7. září 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.