Brandýsek 28

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Bytový dům
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Slánská 28
273 41 Brandýsek
Kladno
50° 11' 8.2'', 14° 10' 14.9''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Brož Petr Ing. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Dům byl součástí rozsáhlého rodinného majetku. Původní majitel byl oblíbený hornický lékař. Budovu koupil, v části bydlel a měl ordinace nebo cosi jako sanatorium, část pronajímal na byty. Vzadu v zahradě stála chata, kde bydleli v létě. Součástí areálu byla i přízemní budova ordinací (později prý něco jako obchod) a další stavby (stodola), kde prý nějaký příbuzný zpracovával cement, šamot nebo něco takového. Po únoru 1948 byl rodině majetek vyvlastněn, ale nechali je tam žít. Po revoluci jejich dědeček dostal vše zpátky, kromě tohoto domu prý ještě nějaké bývalé lomy, činžovní dům v Praze atd., ale všechno bylo ve špatném stavu. Rodina neměla peníze a dědeček prý až hystericky odmítal cokoliv prodat nebo do čehokoliv investovat, takže všechno chátralo. Dům v Brandýsku i v Praze prý pronajímali jako byty IV. kategorie, všechno chátralo, nájemci to jen vybydleli. Hned jak dědeček někdy po roce 2005 zemřel (bylo mu přes 90), všechno začali rozprodávat, jenže všechny ty nemovitosti byly v hrozném stavu a pozemky/lomy zcela bezcenné. Navíc se o to museli dělit asi 4 dědicové, takže vnuk říkal, že budou rádi, když si z toho každý z nich koupí jeden byt nebo domek v Praze. Nic z majetku pozůstalí nechtěli, prý se to drželo jen kvůli dědovi. Kvůli tomu, že majitelé zanedbávali údržbu, na půdě domu bouchly saze v komíně a vyhořel krov, z venku to není vidět. V roce 2008 chtěli za prodej domu a přilehlého pozemku 10 milionů.

Časová osa

11/2019 Prázdný

Dům byl v minulosti prodán za 5 milionů, je stále prázdný, prostranství kolem domu je zbaveno křoví a stromů. Pozemek je rozparcelovaný na rodinné domy a budova je hojně navštěvována filmaři. Na vratech je cedule s upozorněním, že je areál zabezpečen kamerovým systémem. Na jaře 2020 má být dům zbourán a na jeho místě mají vyrůst dva bytové domy ve tvaru L proti sobě.
10/2017 Prázdný
2008 K záchraně

Dům byl na prodej za 10 milionů. V přízemí domu žili v provizorních podmínkách (v několika místnostech, kamna na uhlí apod.) spolumajitelé, matka se synem. Zbytek domu byl už tehdy prázdný. Syn vyprávěl, že dům byl součástí rozsáhlého rodinného majetku. Už tehdy to prodávali s tím, že zahradu je možno rozdělit na tři parcely a dům přestavět nebo strhnout.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

16. listopadu 2019
Autor externí galerie: Kristýna

Odkazy

Příspěvky na Facebook stránce "Prázdné domy"

Majitelé nemovitosti

13. října 2017
Brož Petr Ing.

Mapa

Autor karty Kristýna Spoluautoři: Monika W. aktualizováno: 23. listopadu 2019

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.