Hostinec Dub

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Restaurace
Stav: Stavební úpravy
Adresa mapa
Dub 41
384 25 Dub u Prachatic
Prachatice
49° 6' 28.3'', 14° 0' 48.6''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

8/2018 Stavební úpravy

Objekt má nového majitele a začíná jeho postupná rekonstrukce. Bude sloužit k bydlení a jako fotografický ateliér / prostor na výstavy.
2017 Na prodej

Po několikaletém dědickém řízení zdědila hostinec, dům čp. 27, zámek Ohraženici a vilu na Vinohradech dlouholetá kamarádka pana Hanuše, paní Kotlanová. Vše ve značně zchátralém stavu. Navíc mladý pan Hanuš a paní Hanušová měli zálibu v hromadění věcí, takže bylo nutné veškeré objekty vyklidit. Hostinec je dlouhodobě nevyužitý, nabízen k prodeji a je zabezpečen.
2005 Prázdný

Paní Hanušová zemřela v roce 2005 a v roce 2012 umírá i její syn Jan Hanuš, který neměl žádné potomky.
1989 Po roce 1989 se objekt vrátil rodině Hanušových, ale pan Hanuš už nežil (zemřel ve vězení v roce 1948) a na dům zůstala pouze vdova paní Marie Hanušová, která objekt pronajímala.
1948 Po roce 1948 byl objekt znárodněn, v přízemí fungoval hostinec, v prvním patře kino a společenský sál. Za komunismu byl k objektu přistavěn nový kulturní sál, který funguje dodnes.
1945 Do konce války v majetku rodiny Hanušových, kterým patřil i zdejší dům čp. 27, zámek Ohrazenice v Ratibořských horách a prvorepubliková vila na Vinohradech čp.1862. Rodina Hanušových měla v Dubu řeznictví a pan Hanuš byl velmi zdatný obchodník, kterému se dařilo. Základem hostince bylo pouze přízemí (přes 200 let staré), k němu rodina Hanušových přistavěla první patro.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty jedinak Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 17. září 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.