Pivovar Libčeves

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Potravinářský
Stav: Prázdný
Adresa mapa
U Rybníka 15
439 26 Libčeves
Louny
50° 26' 55.5'', 13° 50' 10.1''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Košťany Holdings spol. s r.o. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

11/2017 Prázdný

Pivovar zůstává bez výraznějšího využití, slouží pouze ke skladování, v okolí jsou zemědělská zvířata, která mají přístup i do objektů.
1989 Po revoluci přechází pivovar do soukromého vlastnictví.
1948 Areál pivovaru spravuje Hospodářské družstvo, později Zemědělské zásobování a nákup, která areál pivovaru využívá ke skladování.
1934 Pivovar knížete Lobkowicze zvaný Liebshausen odolával z okolních malých pivovárků konkurenci velkých pivovarů asi nejdéle a poslední pivo dovařil až v tomto roce za období hospodářské krize.
1701 Vznik

V 18. století se značně rozvíjí hospodářství panského velkostatku v Libčevsi. Vznikají nové stavby zemědělsko-hospodářské jako sýpky nebo stodoly a zřizují se poplužní dvory. Rozšířil se starý hospodářský dvůr jihovýchodně od zámku, stáje a chlévy, a je postaven nový ovčín i panský pivovar s rybníkem. Jedinečnost této stavby byla v tom, že celý mechanismus pivovaru a sladovny byl poháněn za pomoci žentouru, ve kterém jako hybná síla byli zapřaženi koně.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

3. listopadu 2017
Košťany Holdings spol. s r.o.

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 14. listopadu 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.