Zámek Vlásenice

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Zámek
Stav: Na prodej
Cena: 2 400 000 Kč
Adresa mapa
Vlásenice 39
393 01 Pelhřimov
Pelhřimov
49° 25' 28.3'', 15° 9' 39.4''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

11/2017 Na prodej

Stodoly podle katastru vlastní Státní pozemkový úřad (SPÚ). Budova zámku patří rakouské firmě K+K Internationál, která sídlí v Novém Rychnově a má rakouského jednatele.
1989 Prázdný

Po revoluci se ze zámečku stal sklad oblečení. Ve stodolách u zámku je sice stále ještě seno, všechna vrata jsou ale buď vyvrácená, nebo chybí. Stropy stodol jsou propadlé a pro zvědavce mohou být i nebezpečné.
1970 V 70. letech zámek získal Svaz družstevních rolníků v Pelhřimově a sloužil jako pionýrský tábor pro děti družstevníků. Letní tábor připomíná do země zapuštěný bazén, který je dnes prorostlý keři a kmeny stromů.
1948 Zámek i k němu přilehlé stáje původně patřily Ferdinandu Václavu Šternbachovi. Ten vlastnil velkostatek v Proseči-Obořišti a zámek ve Vlásenici mu sloužil jako lovecké panství. Po roce 1948 ale zámek přešel do vlastnictví státu. V 50 a 60. letech patřily budovy státnímu statku Čížkov a po založení vlásenického JZD sloužily jako sklad obilí.

Články

16. dubna 2014
Chátrajících objektů je dost i na Pelhřimovsku. Co s nimi?

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty Rendy aktualizováno: 23. prosince 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.