Vila pro jezného

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Vila
Stav: K záchraně
Cena: dohodou
Adresa mapa
Pražská 102
276 01 Mělník 1
Mělník
50° 20' 4.6'', 14° 29' 40.1''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Česká republika, povodí Labe (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Budova obsahuje dvě nadpodlaží, rozsáhlé podkroví s půdou a je podsklepena. Budova sloužila pro zaměstnance Povodí Labe, státní podnik jako sídlo Provozního střediska Mělník. V PP jsou schody, vchod do sklepa o velkosti 55,40 m2, kde se nachází kotelna a měřící zařízení na spotřebu vody a energie. V 1. NP je vstupní prostor, schody, komora, chodba, koupelna a WC, a byt o velikosti 3+1, obsahující kuchyň, předsíň, tři pokoje, o celkové výměře 102,35 m2, ve 2. NP jsou schody, chodba, 2x WC, koupelna, a byt o velikosti 3+1, o výměře 106,31 m2. Chodba ústí v malý balkonek. V podkroví se nachází byt 1+1, o velikosti 18,04 m2. Podlahová plocha celkem je o výměře 282,10 m2. Budova je vytápěna kotlem na tuhá paliva, v částech jednotlivých bytů jsou umístěna naftová kamna, jinde topné těleso chybí. Teplá voda je zajištěna elektrickými bojlery. Střecha je valbová s krytinou z plechu a klempířské prvky jsou z pozinkovaného plechu. Základy jsou betonové, izolace chybí.

Časová osa

2017 K záchraně

Vila se nachází v oploceném areálu bývalého dozorství zdymadla Hladík na Labi. Fasáda a stav budovy jsou zachovány dle původního architektonického návrhu, včetně původních vodních prvků. Vchod do budovy je z jihovýchodní strany, okna jsou vsazena do všech světových stran, a byly dochovány také všechny původní prvky dřevěného osazení balkonu a vchodu do budovy. Chodba budovy má zachováno původní zábradlí, také byl zachován původní obloukovitý strop. Vila je na konci roku 2017 nabízena k prodeji ve výběrovém řízení.
1989 V rekonstrukci

Další oprava objektu proběhla v roce 1989 a týkala se inženýrských sítí, byla provedena tlaková zkouška vodovodního potrubí, a také byl opraven suterén a přízemí budovy.
1977 V rekonstrukci

V technické zprávě Stavebního podniku Města Pardubic z roku 1977 je uvedena oprava fasády – nastříkaná štukem, nové vyspárování kamenného obložení, nátěr klempířských prvků a výměna oken na schodišti za okna zdvojená, dvoukřídlová.
1906 Vznik

Dům z roku 1906, vystavěný Expoziturou c.k. ředitelství vodních cest, s lodními prvky, v původním architektonickém provedení, s výhledem na řeku Labe se zdymadlem. Dům byl vystavěn pro rodinu jezného.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

3. prosince 2017
Česká republika, povodí Labe

Mapa

Autor karty Dáša (Dagmar Pavlíčková) Spoluautoři: Rendy aktualizováno: 27. srpna 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.