Usedlost Šatovka

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Zemědělská usedlost
Stav: Prázdný
Adresa mapa
V Šáreckém údolí 74
160 00 Praha 6
Hlavní město Praha
50° 7' 3.7'', 14° 22' 29.0''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Městská část Praha 6 (IČ 00063703) (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Usedlost má jméno po Janu Křtitelovi de Chateau, krejčím a měšťanu Menšího města, který koupil vinici a stavení roku 1673 od dřívejšího majitele, Jan Chateau obnovil vinohrad, zahradu doplnil mladým štěpím a u lisu zbudoval obytné stavení, později zbudoval na svém pozemku kapli ve jménu sv. trojice.

Časová osa

2/2018 Prázdný

Články

9. února 2018
Tak jsme opět tady!
6. ledna 2016
Squateři musí pryč kvůli dřevomorce. Objekt není nebezpečný, brání se

Knihy

Externí galerie (foto / video)

9. února 2018
Šatovku obsadili squatteři

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

13. února 2018
Městská část Praha 6

Mapa

Autor karty Rendy aktualizováno: 13. února 2018

Diskuze

11. listopadu 2020 13:39
Spolek Šárecké údolí podporuje obnovu usedlosti Šatovka. To znamená, že dům by měl být opraven, rekonstruován nebo třeba postaven znovu, podle toho, co vyjde majiteli jako nejekonomičtější varianta.
Z domu byli zcela účelově vystěhováni nájemníci v roce 2011 a nyní chátrá vinou chybné politiky MČ Praha 6. Tou nejjednodušší a nejlevnější cestou tedy bude znovu domu vrátit funkci nájemného bydlení a po opravě, rekonstrukci či výstavbě nového domu na půdorysu stávající usedlosti nastěhovat zpět nájemníky. Sociální byty potřebuje Praha 6 jako sůl.
Tato cesta by znamenala pro MČ Praha 6 zátěž cca 30 mil. Kč.
Bohužel, dnešní vedení radnice prosazuje cestu předimenzované výstavby takzvaného seniorského centra (s kočárkárnou a kolárnou v každém z nových "seniorských domů"). Jen za projektovou dokumentaci chce zaplatit 32 mil. Kč, tedy více, než by ji stála kompletní rekonstrukce stávající budovy.
Spolek Šárecké údolí se bude nadále bránit všemi prostředky proti nezákonné změně územního plánu, která by takovou megalomanskou výstavbu umožnila.
Už jednou nám dal za pravdu Městský soud i Nejvyšší správní soud a změnu ÚP zrušil jako nezákonnou. Současný pokus radnice o novou změnu směřuje ke stejnému konci, když navíc nový návrh ani neobsahuje regulační koeficient zastavěnosti.
Odpovědět
Zobrazit všech 1 komentářů Skrýt komentáře Přidat komentář