MD U České besedy 9

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Městský dům
Stav: Prázdný
Adresa mapa
U České besedy 9
400 01 Ústí nad Labem 1
Ústí nad Labem
50° 39' 35.7'', 14° 1' 54.0''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (IČ 69797111) (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Městský dům charakteru "brownfield". Postupně dochází k degeneraci nosných částí domu. Dům je zabezpečen proti vniknutí cizích osob.

V roce 2017 byl dům převeden ze Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jakémukoliv nakládání brání žaloba ze strany Statutárního města Ústí nad Labem, soudní řízení probíhá.  

Samotné stavby jsou dlouhodobě neužívané, v době převzetí byly ve velmi vážném havarijním stavu a nezpůsobilé k řádnému užívání, oba vchody jsou z bezpečnostních důvodů (pohyb bezdomovců) zazděny, padající římsa byla zajištěna ochrannou sítí. Při pohledu z ulice jsou patrné propadlé stropy, děravá střecha, kterou prorůstají nálety, opadávající zdivo a omítky. Na nebezpečí úrazu jsou obyvatelé upozorněni několika cedulemi upevněnými na objektu a přilehlé zdi.

Před lety tady měl stát hypermarket a firmy připravující projekt skupovaly zdejší domy.Někdejší záměry zdevastovaná ulice ničím nepřipomíná. Pusté a opuštěné jsou i domy v tomto bloku v sousední Revoluční ulici. Proti bourání 25 domů městské zástavby a nové výstavbě obchodního centra se v roce 2007 zvedla vlna kritiky, nesouhlasnou petici podepsalo na 2 000 lidí. Ze záměru nakonec sešlo a to nejen proto, že se nepodařilo koupit všechny objekty, ale projevily se i důsledky ekonomické krize a obavy z nízké kupní síly v regionu.

Časová osa

2/2015 Prázdný

Dlouhodobě prázdný.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

20. února 2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Mapa

Autor karty ÚZSVM Spoluautoři: karaspatrik aktualizováno: 20. března 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.