Pokud by někdo měl zájem o prohlídku, ať kontaktuje přímo městské informační centrum info@terezin.cz
2/2021
Stavební úpravy
Wieserův dům je opět ozdobou města Terezín. Teď čeká na vybavení. Po rekonstrukci je připraven sloužit návštěvníkům, o jeho prostory se podělí město Terezín a Centrum studií genocid.
[2]
9/2018
Stavební úpravy
Dlouho opuštěný takzvaný Wieserův dům v Terezíně, jehož vzhled kazil dojem z rekonstruovaných sousedních objektů, ožívá. Dělníci začali s jeho přípravou pro finální rekonstrukci. Městu se po řadě let podařilo pro záchranu cenné budovy zajistit finance a ve výběrovém řízení zhotovitele, který má rekonstrukci dokončit za 15 měsíců. Revitalizaci objektu provádí sdružení firem Unistav a IDS stavby a náklady činí zhruba 122 milionů korun. Ve Wieserově domě najde místo stálá expozice mapující nejhrůznější případy genocidního násilí v moderních dějinách.
[1]
1989
Prázdný
Od 90.let je objekt prázdný, zasáhla ho povodeň roku 2002 a dále chátrá.
1801
Počátkem 19. století palác získala armáda, která sem přesunula důstojnické kasino. To zde pro různé armády s přestávkou II. světové války fungovalo až do počátku 90. let 20. století.
1784
Vznik
Wieserův dům z let 1784-7 si nechal postavit Kaspar Wieser, který získal zakázku na stavbu terezínské pevnosti. V okolí zřídil pět cihelen, ve kterých chorvatští cihláři produkovali ročně až 20 milionů cihel.