Čerpací objekt staré vodárny; Louny

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Potravinářský
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Pobřežní 1662
440 01 Louny 1
Louny
50° 21' 32.5'', 13° 47' 33.9''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Barokní špitál, spol. s r.o., (katastr)
Architekt: Chmelík Vladimír

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

4/2018 Prázdný
2018 Budova se nevyužívá. Z budovy zmizela kovová písmena s letopočtem a názvem budovy.
2009 Vypracován projekt adaptace vodárny na bydlení hotelového typu s možností bydlení trvalého. Součástí i stavba minilázní s využitím pramene Luna. Díky teplé spodní vodě vodárna disponuje obrovskou kapacitou na výrobu tepla tepelnými čerpadly voda/voda. Odhadovaný max. tepelný výkon je 380kW. Výkon by mohl být vyšší, ale větší množství tepla nejde bez větších ztrát přepravit. Další součástí je vyprojektovaná sluneční elektrárna o výkonu 45kW. Výstavba je závislá na fin. zdrojích, které zatím chybí. Lázeňský hotel chce vybudovat lounský podnikatel Josef Klesal, který provozuje Barokní špitál.
2005 V minulých letech zde chtěla lounská radnice vybudovat lázně. Od plánu ale v roce 2005 ustoupila kvůli velmi vysokým nákladům.
1936 Vznik

Samostatně stojící funkcionalistická stavba lounského vodojemu, postavena v roce 1936, jak upozorňuje letopočet nad vchodem. Autorem projektu byla firma Ing. Vladimíra Chmelíka, stavbu realizoval lounský stavitel František Hieke. Stavba byla stavěna společně s vodárenskou věží, která se nachází na jižním okraji Loun, poblíž dálnice. Voda se čerpala s devíti vrtů umístěných u řeky Ohře.

Články

8. dubna 2009
V Lounech budou možná lázně Zdroj

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

2. dubna 2018
Barokní špitál, spol. s r.o.,

Mapa

Autor karty pe.zeman (Petr Zeman) aktualizováno: 21. července 2019

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.