Tvrz Mladějovice

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Tvrz
Stav: V rekonstrukci
památkový katalog
Adresa mapa
Mladějovice 1
386 01 Čejetice
Strakonice
49° 13' 37.5'', 14° 3' 11.3''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: SJM Durych Bernard Ing. a Durychová Lucie (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

2013 V rekonstrukci

Od tohoto roku až do roku 2019 probíhá rozsáhlá rekonstrukce celého objektu do původní renezanční podoby v době její největší slávy. Objekt je přístupný po dohodě s majiteli na tel.: 602358435. Datum dokončení je plánován na konec r.2019, kdy objekt bude z větší části věřejně přístupný.
1622 Václav, Adam a Vilém Karel Vrábští prodali tvrz i s pustým dvorcem Ferdinandu Rudolfovi Lažanskému z Bukové. Mladějovice tak přestaly být samostatným statkem, takže tvrz byla nadále užívána jen jako obydlí úředníků spravujících statek a následně obyvatel dvora.
1600 Přibližně v této době byla tvrz na jihozápadě doplněna přístavbou dvoutraktové patrové budovy s valenými výsečovými klenbami.
1580 V rekonstrukci

Tvrz byla doplněna, po r. 1580 při renesanční přestavbě, novými hřebínkovými klenbami v přízemí a volutovými štíty s pilířky a římsami, ozdobenými psaníčkovými sgrafity.
1467 Vznik

Po dobytí a zničení původního středověkého hrádku r. 1467 vznikla v Mladějovicích nová pozdně gotická tvrz, vybudovaná pány z Vrábí v nároží hospodářského dvora na východním okraji obce. Jednalo se o dvouprostorovou patrovou budovu.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

2. dubna 2018
SJM Durych Bernard Ing. a Durychová Lucie

Mapa

Autor karty Rendy (Radomír Kočí) aktualizováno: 2. dubna 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.