Rekreační areál Riviéra

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Rekreační areál
Stav: K záchraně
Cena: 31 000 000 Kč
Adresa mapa
Pohraniční stráže 220
353 01 Mariánské Lázně 1
Cheb
49° 57' 54.2'', 12° 39' 23.8''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Riviera Retro s.r.o. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

5/2018 K záchraně

Na katastru nemovitostí záznamy o Prohlášení konkursu podle insolvenčního zákona - Riviera Retro s.r.o., Rozhodnutí o úpadku (§ 136 odst. 1 insolvenčního zákona) - Riviera Retro s.r.o. a Zástavní právo smluvní. Areál je v dražbě nabízen za 31 mil. CZK.
2001 V rekonstrukci

Koupaliště získala do vlastnictví Obec Velká Hleďsebe. Obnova koupaliště si vyžádala nemalé investice a celý areál se postupně obnovuje.
1989 Do roku 1989 sloužilo koupaliště jako rekreační středisko státního podniku Buzuluk Komárov u Hořic a bývalo hojně využíváno, v létě sem byla dočasně vedena i autobusová doprava z Mariánských Lázní. Po roce 1989 prošel areál privatizací a vystřídal mnoho majitelů, kteří však nedokázali areálu vdechnout nový život. Poslední z nich použil koupaliště pouze jako zástavu pro čerpání úvěrů. Areál pak postupně pustnul, byl rozkrádán a pomalu se ztrácela naděje na jeho obnovu.
1932 Koupaliště si velice rychle získalo oblibu nejen místních obyvatelů, ale i mnoha lázeňských hostů. Zdatně konkurovalo jak staršímu koupališti u Křemenného mlýna v blízkosti dnešní prádelny, tak i v roce 1932 zprovozněnému koupališti u rybníka Lido. K vybavení koupaliště patřila obří skluzavka a vlajka vyvěšená na věži všem ohlašovala, že areál je připraven přivítat návštěvníky. Byl zde založen i první "Mariánskolázeňský klub vodních sportů", předchůdce pozdějšího "Mariánskolázeňského spolku plavců a vodních sportů".
1929 Vznik

Koupaliště Riviéra bylo slavnostně otevřeno 29. června 1929. Postaveno bylo pod starým rybníkem s původním názvem "Unterer Schmelzteich". Název rybníka naznačuje proč zde byl původně vybudován - pro potřeby těžby a zpracování rudy. To potvrzuje i skutečnost, že při stavbě narazili dělníci na starou štolu, která byla zčásti zavalena a musela být zabetonována.

Články

13. srpna 2011
Velká Hleďsebe uvažuje o prodeji koupaliště Riviera

Knihy

Externí galerie (foto / video)

22. června 2014
Markéta Janečková
4. srpna 2012
sirhumphrey.rajce.idnes.cz

Odkazy

Příspěvky na Facebook stránce "Prázdné domy"

Majitelé nemovitosti

3. květen 2018
Riviera Retro s.r.o.

Mapa

Autor karty Rendy (Radomír Kočí) aktualizováno: 27. srpna 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.