Muniční sklady Adamov

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Kasárna
Stav: Prázdný
Adresa mapa
Adamov
286 01 Čáslav
Kutná Hora
49° 51' 6.1'', 15° 23' 55.7''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: Lesy České republiky, s.p. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

2008 Když staré muniční sklady u obce Adamov dosloužily, byla munice, do dokončení výstavby nového muničního skladu Červený vrch, uskladněna v přístavkách úlů letounů na čáslavském letišti. Provoz nového muničního skladu Červený vrch byl zahájen dne 3. listopadu 2008. V kobkách je uložena jak pěchotní, tak letecká munice jako například řízené střely AIM-9M Sidewinder, kterými je vyzbrojen každý hotovostní letoun JAS-39 Gripen.
2003 Prázdný

Opuštěný zůstal areál někdy okolo roku 2003. Muniční sklad hlídali střídavě tankysté a letci. Chodily se tu dvě trasy, jedna ve tvaru C (mladší část skladu) a druhá ve tvaru O (starší část skladu). Na budovách byly otočné vypínače, které sloužily jako kontrola obchůzky. Světla na panelu ve strážnici ukazovala pohyb strážného. Strážnice byla samostatně oplocena asi 20m od skladu. Působil tu velitel stráže, závodčí a šest strážných. Cestou od muničního skladu směrem na východ k obci Přibyslavice, se v lese nacházejí bývalé lomy, které po vytěžení sloužily jako střelnice pro tento areál.
1950 Vznik

Areál postavený na začátku 50.let, využívaný jednotkami - vojenský útvar 5944 Čáslav (13. tankový pluk) a letiště Čáslav-Chotusice. VÚ 5944 tu skladoval tankovou munici ráže 100 mm do tanků T-55AM1, kulometnou munici, munici do samopalů, pistolí, granáty, atd. V největší hale byla prý skladována i letecká výzbroj, řízené a neřízené rakety, pro potřeby čáslavského letiště.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

11. června 2018
Lesy České republiky, s.p.

Mapa

Autor karty Michal hazuka aktualizováno: 11. června 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.