Bělský dvůr

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Zachráněný dům

Ubytování
Stav: Používaný
Adresa mapa
Machov 10
549 31 Hronov 1
Náchod
50° 30' 57.4'', 16° 16' 46.2''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Doplňující informace

Klasicistní broumovský statek majitelé koupili v červenci 1997 krátce po velkém požáru v květnu, který dovršil celkovou devastaci již tak zchátralého objektu. Pomalu ale jistě se pustili vlastními silami do velmi náročné rekonstrukce. Rekonstrukce trvala dlouhých 16 let až do kolaudace v březnu 2013. Z chátrajícího statku se jim ale podařilo vybudovat krásný a klidný rodinný penzion lákající k návštěvě.

Časová osa

2013 Používaný

Bohužel jako soukromé osoby, nepodnikající v zemědělství, nedosáhli na žádnou z dotací z EU a tak se celá oprava táhla dlouhých 16 let až do kolaudace v březnu 2013. Z chátrajícího statku se jim podařilo vybudovat pěkný a klidný rodinný penzion lákající k návštěvě.
1997 Stavební úpravy

Klasicistní broumovský statek majitelé koupili v červenci 1997 krátce po velkém požáru v květnu, který dovršil celkovou devastaci již tak zchátralého objektu. Pomalu ale jistě se pustili vlastními silami do velmi náročné rekonstrukce s jasnou představou: zachovat co možná nejvíce v původním stavu a chybějící prvky doplnit dle historických záznamů.
1996 Prázdný

Dvůr je dlouhodobě prázdný a chátrající.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty Rendy aktualizováno: 21. prosince 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.