Vila Českomalínská čp.1126

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Vila
Stav: Používaný
Adresa mapa
Českomalínská 1126
16000 Praha 6
Hlavní město Praha
50° 6' 22.9'', 14° 24' 13.5''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: SJM Novák Miloslav Ing. a Nováková Eva MUDr (katastr)
Architekt: Šafer Hájek architekti

Doplňující informace

Navržené vily jsou umístěny tak, aby jejich nižší části potvrdily typickou stavební čáru Bubenče, která je cca 5 metrů od hrany chodníku. Spodní rohová vila plní úlohu rohového „kamene“ na styku ulic Juárezova a Českomalínská. Obě vily jsou navrženy na principu průniku dvou základních hmot. Spodní hmota vždy obsahuje přízemí a spodní podlaží, definuje stavební čáru a má výšku jednoho až dvou podlaží. Horní hmota typicky obsahuje druhé podlaží a výlez na střechu a definuje „druhou“, ustoupenou stavební čáru, která míří zhruba na roh sousední vily natočené průčelím na roh ulic Českomalínská a Heineho. U nárožní vily je kompozice spodní a horní hmoty komplexnější. Spodní hmota definuje uliční čáru v Juarezové a roh obou ulic. Směrem do kopce, podobně jako ve druhé vile, získává spodní část formu hraniční zdi, která posléze opouští hmotu domu a stává se dělící hranou mezi vnitřní terasou vily a ulicí. Vila je v terénu umístěna tak, že v oblasti vstupu je úroveň terénu cca v polovině mezi úrovní přízemí a úrovní spodního podlaží s vjezdem do garáží. Vjezd do garáží je navržen přímo v rovině z ulice Juárezova. Plocha přízemí je maximálně otevřená. Opticky je spojen obývací pokoj s jídelnou a částečně s kuchyní. Druhé podlaží obsahuje čtyři ložnice se třemi koupelnami a dvěma šatnami. K ložnici rodičů přiléhá velká terasa se zelení nad prostorem obývacího pokoje. Objekty jsou navrženy jako železobetonový, částečně vyzdívaný, zateplený skelet. Fasáda objektu je navržena v kombinaci probarvené omítky a obkladu přírodním kamenem - Travertinem. Okna i velkoplošné zasklení je navrženo v systému dřevohliník. Zábradlí na balkonech a terasách je navrženo z čirého bezpečnostního skla. [1]

Časová osa

12/2019 Používaný

Vila je používaná a v držení manželů Novákových, jako vedlejší vila.
2/2013 Vznik

Dům s plochou střechou je stavěn dle projektu Šafer Hájek architekti, s. r. o. Od stejného studia a ve stejný čas je stavěna i vila vedlejší.
1/2013 Zaniklý

Dům je zbourán a začíná se stavět nová vila. Stejně tak na volné ploše vedlejšího pozemku
1935 Vznik

Současná vila měla svého předchůdce o kterém mnoho nevíme. Poprvé je dům zakreslen na plánu z roku 1935. Vzhled vily je zachycen na Street View z pozdější doby.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

28. prosince 2019
SJM Novák Miloslav Ing. a Nováková Eva MUDr

Mapa

Autor karty pe.zeman (Petr Zeman) aktualizováno: 5. února 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.