Dům správce výstaviště

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Nikdy prázdný dům

Vila
Stav: Používaný
památkový katalog
Adresa mapa
Výstaviště 483/2
60300 Brno 3
Brno-město
49° 11' 21.3'', 16° 35' 4.2''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: Starý Oldřich

Doplňující informace

V rámci výstavy Výstava soudobé kultury (vedle Kolonie Nový dům) vznikl i samostatně stojící Vzorový rodinný dům na prostoru Výstaviště, jehož autorem byl Oldřich Starý. Stavba byla pokusnou realizací typu rodinného domku, určeného k hromadné sériové výrobě, s minimálním obytným prostorem, avšak bez újmy na požadavku soudobého komfortu a hygieny. Tomuto předpokladu byl přizpůsoben stavební program, promyšlené dispoziční řešení, úsporná konstrukce a vybavení interiéru. Téměř montážní způsob stavby umožňovala železobetonová konstrukce doplněná tvárnicemi.

Časová osa

1/2020 Používaný

Dům je v exteriéru dodnes zachován v dobrém stavu, po skončení výstavy sloužil nejdříve správci výstaviště, později byl využíván jako mateřská školka a v současnosti se v něm nachází několik lékařských ordinací. [1]
1928 Vznik

V rámci výstavy Výstava soudobé kultury (vedle Kolonie Nový dům) vznikl i samostatně stojící Vzorový rodinný dům na prostoru Výstaviště, jehož autorem byl Oldřich Starý. Stavba byla pokusnou realizací typu rodinného domku, určeného k hromadné sériové výrobě, s minimálním obytným prostorem, avšak bez újmy na požadavku soudobého komfortu a hygieny.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty pe.zeman aktualizováno: 10. ledna 2020

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.