Zámek Pouzdřany

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Zámek
Stav: Prázdný
památkový katalog
Adresa mapa
Pouzdřany 57
69126 Pouzdřany
Břeclav
48° 56' 22.5'', 16° 37' 44.1''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: KOLBY a.s. (katastr)
Architekt: neznámý nebo nevyplněný

Architektonický / technický popis

Máte k objektu informace / fotografie? Použijte nahoře vpravo "doplnit kartu", kde se můžete stát také autorem / spoluautorem této karty.

Časová osa

2018 Majitelem zůstává společnost KOLBY a.s., jediným akcionářem je společnost J&T Patrika Tkáče.
2017 Objekt je využíván pouze částečně jako parkoviště zemědělských strojů a skladiště, a je neudržován. Pouze pozemek ze strany místních komunikací je udržován spásáním ovcemi, které ale nejsou ubytovány v zámku. Jako perličku lze dle sdělení místního souseda uvést, že snad pouze jedinkrát některý ze zástupců vlastníka tento objekt navštívil, když sem přiletěl vrtulníkem, který přistál na nádvoří. Jestli to byl pan Hušák bohužel nevědel.
3/2012 13.3.2012 se opět kompletně změnilo představenstvo i dozorčí rada společnosti. Veškeré akcie jsou na jméno, takže současný skutečný vlastník nemusí být znám, ale podle posledních informací je vlastníkem Josef Šmíd, ředitel a spolumajitel společnosti ROSSO STEEL, a.s., která se primárně zabývá výrobou a prodejem válcovaných ocelových plechů. Veškeré změny vlastníků ale neměly vůbec žádný vliv na stav památkově chráněného objektu, kerý nadále chátrá.
12/2011 Dne 12.12.2011 se v médiích objevily zprávy, že pan Hušák by rád získal zpět 02 arenu a vinařství KOLBY, které je stále vlastníkem zámku.
9/2011 Po prodeji firmy SAZKA společnostem PPF a KKCG, jejíž byla firma KOLBY dceřinnou společností, se změnilo ke dni 6.9.2011 jak představenstvo, tak i dozorčí rada, takže pan Hušák v ní už nefiguruje.
6/2011 Současný vlastník je společnost KOLBY a.s. Jako zajímavost lze uvést, že mezi třemi členy představenstva byl i JUDr. Aleš Hušák, který byl mimo jiné též předsedou představenstva společnosti SAZKA a.s., která byla v konkurzu. Společnost KOLBY a.s. získala nemovitosti sloučením s firmou ZÁMEČEK CZ spol. s r.o., jež byla jejich předchozím vlastníkem, která zase byla vlastněna pražskou firmou Agro Tera, a.s., jejíž představenstvo je tvořeno jediným členem, a tím v té době byl PaedDr. Roman Ječmínek, který byl shodou okolností kolegou Aleše Hušáka v představenstvu firmy SAZKA.
2000 Prázdný

V novém tisicíletí stojí z nejstarší zástavby jen východní křídlo a část toho severního. Podle situace v jakém je teď, ještě nedávno sloužilo jako stáje. Vrchní patra jsou také novodobě upravena, především došlo k zazdění zmiňovaného arkádového ochozu v patře, v přízemí zůstal. Dále stojí celé jižní krídlo, které je však mladšího původu a bylo postaveno znovu. Zbytek zástavby, tedy především celé západní křídlo je pak srovnáno se zemí a nejsou po něm žádné památky, stejně tak polovina křídla severního. Objekt je bez využití.
1701 V rekonstrukci

V 18. století byly provedeny malé barokní úpravy.
1599 V rekonstrukci

Koncem 16. století byla obnovena a dostala charakter renesančního zámku. Zámek sloužil pouze jako obydlí hospodářského úředníka.
1301 Vznik

Ve 14. století byla v obci Pouzdřany postavena tvrz, která zpustla za rodu Lichtenštejnů na začátku 15. století.

Článek

Knihy

Externí galerie (foto / video)

26. prosince 2017
Budovy po lidech
11. ledna 2017
mizejicipamatky.cz

Odkazy

Facebook

Majitelé nemovitosti

23. července 2017
KOLBY a.s.
Česká č. ev. 51, 69126 Pouzdřany

Panorama

Mapa

Autor karty bez_autora Spoluautoři: Rendy, pe.zeman aktualizováno: 22. dubna 2018

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.