Jahnova vila čp. 475

TISK DOPLNIT KARTU
Objekt
Nikdy prázdný dům

Vila
Stav: Používaný
Adresa mapa
Tišině 475/6
16000 Praha 6
Hlavní město Praha
50° 6' 6.0'', 14° 24' 45.7''
Osoby spjaté s nemovitostí
Majitel: (katastr)
Architekt: Pilc Václav

Doplňující informace

Přízemí bylo jasně společenské. Do domu se vcházelo z boku přes verandu krytou portikem na třech sloupech, z malé předsíně byla přístupná šatna a proti ní přijímací pokoj. Až za ním byla velká schodišťová hala, z níž bylo možno projít do salonu, jídelny nebo zahrady. Největší místnost byla jídelna pro 12 osob. První patro bylo čistě rodinné. Místnost nad salonem byla vyhrazena ložnici paní, s níž sousedila menší ložnice pána na jedné straně a ložnice dcery na druhé. Samostatně z haly měli přístupný pokoj synové. Podkroví bylo ryze skladovací. V suterénu byl byt domovníka, kotelna a prádelna.

Časová osa

7/2021 Používaný

Nájemcem vily bylo více než 30 let Velvyslanectví Afghánistánu v Praze a v současnosti dům využívá Velvyslanectví Peruánské republiky.
1948 Používaný

V roce 1948 vila, stejně jako její mnohé sousedky, přešla do rukou státu a byla svěřena do správy Správě služeb diplomatickému sboru v Praze, jehož nástupnickou organizací je Diplomatický servis.
1928 Používaný

Anglo - Československá banka ji po pěti letech prodala dalšímu řediteli Akciové společnosti Škodovy závody v Plzni panu Ing. Gustavu E. Müllerovi.
1923 Používaný

Vilu původní majitel Ing. Jaroslav Jahn prodal v roce 1923 Anglo - Československé bance v Praze.
1921 Vznik

29. září 1921 bylo vydáno stavebním úřadem povolení, které umožňovalo, aby se majitel Jaroslav Jahn nastěhoval do své nové bubenečské vily. Projekt vily představil architekt Václav Pilc, autor a majitel funkcionalistického hotelu AXA Na Poříčí, jako dům tradičního uspořádání i rozdělení. Václav Pilc dodatečně ještě navrhl zahradu s dokonale geometricky upravenými záhony s detailním uvedením výsadby.

Články

Knihy

Externí galerie (foto / video)

Odkazy

FB

Majitelé nemovitosti

Mapa

Autor karty pe.zeman aktualizováno: 6. července 2021

Diskuze Přidat komentář

K tomuto objektu neexistují žádné komentáře.