Moje databáze

Zobrazit filtr
Vyhledávání
Pokročilé vyhledávání
« 1 2 3
Počet objektů v databázi: 63

RD Hajnova 204

Dlouhodobě opuštěný dům u autobusového nádraží na Kladně. Je obýván bezdomovci. Zajímavostí je reklama na fasádě otočená k úřadu práce. Její vznik se datuje před rokem 1989.

Ovčárský mlýn

Areál se skládá ze tří staveb. Obytný objekt s mlýnicí je novostavbou z první třetiny 20. století. Od severu vymezuje dvůr polyfunkční klasicistní objekt vystavěný na starších základech. Třetí, nejmenší je objekt chléva, vícekrát upravovaný s nejstarší, torzovitě dochovanou stavební etapou v pozdním středověku.Vodní náhon je v úseku přiléhajícím k mlýnu zavodněn. (vodnimlyny.cz) Nyní jej vlastní developer s ruskými vlastníky. Měla by v něm být restaurace. 

RD Mšecké Žehrovice 28

Opuštěný rodinný dům. Je vidět, že v minulosti, jej chtěli opravit a přistavět. Stropy v domě, jsou značně propadlé.  Vlastník dostal za stav domu pokutu, nicméně jeho stav se stále nezměnil.

Vodárna Velká Dobrá

Opuštěný areál bývalé vodárny. V roce 1891 byla dokončena realizace studní včetně stavby vodárny Dobrá, ze které se čerpala voda až do zemního vodojemu, později i do věžového vodojemu v Kladně a odtud do města.

Cena: dohodou
údaj k: 4/2021

MD Chelčického náměstí 197

Dům je svým hmotovým a půdorysným řešením nedílnou součástí historického jádra Žatce. Podstatná část stavby pochází z konce 19. století, ovšem obsahuje také sklep, který lze datovat nejpozději do 16. století. Střecha, vnitřní členění patra, veškeré stropní konstrukce a část obvodového zdiva zcela zanikly. Objekt byl v roce 2012 provizorně zastřešen.

Zámek Buštěhrad

Zámecký areál se rozkládá v JV části Buštěhradu, na svahu nad původní obcí. Rozsáhlý trojkřídlý zámek je situovaný na hraně svahu. Hlavní severní křídlo je orientované směrem k návsi historické obce, rozkládající se v údolí pod svahem. Centrem areálu (zámek, kostel a park vymezený ohr. zdmi) je monumentální dvoupatrové šlechtické sídlo vystavěné na starších základech. Jižně a východně od zámku se původně rozkládal hospodářský dvůr, z kterého se dochovalo jen torzo (východně od zámku). Jižní hranici areálu vymezuje ohradní zeď. Na východní straně areál rovněž vymezuje zeď, která je naproti…

Slaný 20

Rodinný dům byl postaven v roce 1895 a momentálně není určen k bydlení. Dům je jednopodlažní a plocha přízemí je 150 m2. Nacházejí se zde čtyři místnosti, kuchyň a WC. Podkroví tvoří jedna velká místnost. Dům stojí na vlastním pozemku o celkové výměře 981m2, z čehož zastavěná plocha je 321m2. Dům patří manželům, kteří vlastní vedlejší Lidický dvůr. 

RD Trojská 445

Dlouhodobě prázdný dům. Zhruba před pěti roky byla udělána nová střecha, avšak tím práce ustaly.  Přežívali zde bezdomovci a různé pochybné existence.

RD Na stráni 974

Pomalu se rozpadající objekt. Chybí střešní krytina, pouze krovy. Na obvodových zdech do ulice "Na Stráni" jsou barevné mozaiky, které zde vznikly při tradiční akci Kladenské dvorky, v roce 2016.

RD Havířská 184

Jedná se o rodinný dům situovaný ve svažitém terénu na sever v centru města. Dům je dlouhodobě neobydlen, ve stavu ohrožujícím zdraví a život osob, nepřístupný, zavalený sutinami, určený k demolici.

Hostinec U Větrovců

Dle vyprávění pamětníků, konec zdejšího hostince způsobila hromadná rvačka mezi občany z Kuby a Vietnamu ještě z období před rokem 1989, poté následoval pozvolný úpadek.

Vojtěšská huť - Koněv

Vojtěšská huť byla založena v roce 1854, kdy se začaly stavět první tavicí pece belgického typu. Jméno (Adalberthütte) dostala po svém zakladateli, českobudějovickém podnikateli Vojtěchu Lannovi. První z belgických pecí byla dokončena 4. května 1855, k prvnímu odpichu došlo 16. května 1855. Investice kolem hutě (dovoz surovin, navázání železničního spojení) zakrátko vyčerpaly místní podnikatele. Vstupem obchodního domu Florent Robert proto byla roku 1857 založena Pražská železářská společnost (Prager Eisenindustrie Gesellschaft). Od roku 1862 je pak PŽS vedena jako akciová společnost. Od roku…

RD Lidická

Rodinný dům v srdci vesnice.

Výrobní areál Pražská

Ve výrobním areálu působila jeden čas Kartografie Praha a tiskla zde mapy. Po odstěhování byl prázdný objekt nabízen k prodeji. Novým majitelem je občan Arménie

RD U Pivovaru

Soubor venkovských stavení.

Hotel Buštěhrad

Napůl opuštěný areál. Dodnes fungující restaurace, hotel opuštěný s napůl zřícenou střechou.

Rozestavěný dům Husova

Na leteckých snímcích z roku 2012 můžeme vidět ještě původní dům, který během roku 2013 prochází přetstavbou. Jenže i na konci roku 2017 je stále nedostavěný a opuštěný. 

« 1 2 3