Jak přidat dům do databáze

 

1) Zaregistrujte se na webu vpravo nahoře (nebo použijte tento odkaz).

2) Klikněte na "Přidat nový objekt" 

3) Na další stránce najedete v mapě na místo, kde se dům nachází a na místo kliknete myší, zobrazí se okno s adresou a odkazem "vytvořit zde objekt". Pokud se adresa neobjeví, zkuste kliknout o milimetr dva vedle. Doporučujeme klikat na mapě do míst, kde je číslo popisné objektu.

4 a) Na další obrazovce vyplňte / upravte vše potřebné. U některých položek naleznete zelený otazníček, který vám napoví, jak danou položku vyplnit.

4 b) Záludná v tomto bodě může být položka "Katastrální území", která se nevyplňuje automaticky, popřípadě tu v adrese chybí číslo popisné apod. Nejsnáze se dá vše ověřit na mapách.cz = otevřete mapy.cz, pravé tlačítko myši na objekt (nejlépe v místě s číslem = číslo popisné objektu), vybrat možnost “co je zde” = na pravé straně se objeví komplet adresa objektu. Katastrální území je většinou stejné jako obec. Na konci úprav dejte tlačítko "ULOŽIT"

5) Objeví se vám dvě možnosti. Buď můžete objekt rovnou odeslat ke schválení (červeně zvýrazněno v obrázku pod tímto textem) a nebo pokračovat v doplňování podrobnějších informací, odkazů, fotografií atd. (zeleně)

KDO KLIKNUL NA ČERVENĚ ZVÝRAZNĚNÉ, MÁ HOTOVO :-)
Objekt se po schválení objeví v databázi. 
KDO KLIKNUL NA ZELENĚ ZVÝRAZNĚNÉ, POKRAČUJE V ADMINISTRACI KARTY ZDE: http://prazdnedomy.cz/uprava-karty-objektu/