Kde hledat info / foto

Přehled zajímavých zdrojů, kde se dají hledat informace k jednotlivým objektům: 

ags.cuzk.cz/archiv/ - Archiv historických map a leteckých fotografií na stránkách úřadu zeměměřického a katastrálního. Nahoře vpravo v menu lze zvolit vyhledávání v archivních mapách, popřípadě v databázi leteckých snímků. Poté se klikne v mapě do požadovaného místa a objeví se nalezené archiválie. 

towns.hiu.cas.cz/HAM/trutnov/ - Historický atlas měst ČR

zahradweb.cz/ - Mapa a databáze prvorepublikových zahrad. Vítaným vedlejším efektem například je, že u řady objektů jsou informace, kdo zahradu a objekt v době realizace vlastnil. 

Seznam státně nespolehlivých lidí vystěhovaných z Prahy a dalších měst mezi léty 1952 - 1953 v rámci akce B - V tomto dokumentu nalezneme seznam osob, kteří bydleli na určitých adresách, může se hodit při dohledávání původních majitelů jednotlivých objektů. 

zanikleobce.cz/ - Mapa a databáze zaniklých obcí a objektů.

hrady.cz/ - Mapa a databáze hradů a jiných objektů.

fotohistorie.cz/ - Web obsahuje obrázky, fotografie a pohlednice ukazující jak se v průběhu času měnily města, obce a různé stavby v nich či v širé krajině.

Typy objektů

industrialnitopografie.cz/ - Databáze industriálních staveb.

vodnimlyny.cz/ - Databáze vodních mlýnů.

theatre-architecture.eu/ - Databáze divadel.

znicenekostely.cz/ - Databáze sakrálních staveb.

Lokalita Praha

web2.mlp.cz/mapa1938/klad.php - Plán Prahy r. 1938

dveprahy.cz/ - Webová aplikace porovnávající mapy a satelitní snímky z různých období.

Ostatní

K dohledávání informací k objektům doporučujeme také kontaktovat místní muzea, stavební úřady, popřípadě přidat se do Facebookových skupin zaměřených na historii obecně nebo jednotlivých míst.  V těchto skupinách se dá pohodlně vyhledávat i ve starších příspěvcích pomocí klíčových slov (platí hlavně u objektů s obecně známým názvem). Přehled jednotlivých skupin: 

Cheb

Karlovy Vary

Kolín

Litvínov

Historické Kraslice

Varnsdorfáci

Mariánské Lázně

Plzeň

Příbram

Tanvald

Tábor

Trutnov

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem (Ústecké lahůdky a ČSSR)

Praha

Dejvice

Libeň a Karlín

Holešovice

A mnoho dalších. Chce to hledat :) Hledáte například informace k některému dětskému táboru? Zkuste například skupinu Pionierské tábory v ČSSR